LATSIGN Blogs

Videonovērošana - kā izvairīties no soda!

11.09.2019.

Veicot videonovērošanu, mēs šķietami sargājam savu īpašumu un paši sevi, bet vai mēs pasargājam mūsu klientus vai viesus, vai mēs cienām viņu privāto telpu?! Katrs no mums tiecās pēc cieņas un izvēles brīvības!

Izvietojot videonovērošanas kameras un par to neinformējot – mēs liedzam izvēles brīvību un nu jau arī pārkāpjam likumu! Pārkāpjot likumu, varam tikt arī sodīti un soda mērs var sasniegt pat 20 miljonus EUR vai līdz pat 4 % no uzņēmuma kopējā visā pasaulē gūtā gada apgrozījuma.

Ne vienmēr esam vainīgi no brīvas gribas - reizēm nezināšana, reizēm sarežģītie termini mums liek pārkāpt pamata cilvēktiesības – tiesības uz brīvību!

Videonovērošana = Personas datu apstrāde

Katram cilvēkam vadoties pēc Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) ir tiesības tikt informētam:

Jebkuram ir tiesības lūgt videomateriālu – apskatīt, pieprasīt rediģēt vai dzēst to, kā arī iesniegt sūdzības Datu Valsts Inspekcijā. Tikai atcerieties – video uzņemšanas specifikas dēļ tas var nebūt iespējams neatkarīgi no uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem.

Nodrošinot iespēju pieņemt lēmumu, Tu nodrošini iespēju spert drošu soli savā īpašumā!

Esi juridiska persona - Veicini drošības sajūtu!

Ievies uzticību:

Esi privātpersona – Informē, brīdini un atgaiņā no nelūgtiem viesiem!

Videonovērošana mājsaimniecības ietvaros - zīme nav obligāta, toties tā liks bīties un apdomāt pirms spert neatļautu soli Jūsu teritorijā.

Videonovērošana, kurā redzami ceļi, ietves un blakus teritorijas - zīme ir obligāta! Neizvietojot to, arī Jums var tikt uzlikts sods!

Sper drošu soli pats un ļauj to darīt arī līdzgājējam!

Iegādājies neizejot no mājām

Iepazīsties ar noteikumiem uzņēmumiem un organizācijām
Iepazīsties ar savu personas datu aizsardzību un tiesībām

◄ Visi jaunumi
Savā tīmekļa vietnē izmantojam analītiskās sīkdatnes, tās uzlabo Jūsu pieredzi mūsu lapā, tādejādi nodrošina tās darbību un funkcionalitāti u.tml. mērķus. Aicinām Jūs iepazīties ar plašāku informāciju par mūsu vietnē izmantotajām sīkdatnēm. Piekrītu